Büyük Aile Platformu

New York Moda Haftası’nda LGBT Skandalı: Cinsiyeti Değiştirilen 10 Yaşındaki Çocuğu Podyuma Çıkardılar

Dünyanın önde gelen giyim markalarının defile yaptığı New York Moda Haftası’nda cinsiyeti değiştirilmiş 10 yaşındaki çocuk Noella McMaher, podyuma çıkarıldı.

McMaher’ın yürüyüşü, ABD basını tarafından “cinsiyet değiştiren en genç model” ifadeleriyle övülerek ve özendirilerek kamuoyuna servis edildi.

Bir erkek çocuğu olarak doğan Noella McMaher’ın cinsiyeti sözde ailesi olan eşcinsel çift tarafından 2 yaşında değiştirilmeye başlandı. 4 yaşında hormon kullandırılmaya başlanan Noella, 10 yaşına geldiğinde ise “En genç trans model” denilerek podyumlarda mankenlik yapmaya başlatıldı.

Noella’nın sözde ebeveyni olan eşcinsel çift ise 10 yaşındaki bir çocuğa yapılan cinsiyet değişimi skandalını savundu: “Noella, bir trans çocuk olarak toplumda görünür oldu. Biz aktivistiz. Diğer trans çocuklar için de Noella’nın görünür olması çok önemli” dedi.

Kaynak

Büyük Aile Platformu

“Aile”yi sorunun değil “çözümün adresi” olarak gören ve bu uğurda mücadele sözü veren, yüzlerce sivil toplum kuruluşu, bir araya gelerek Büyük Aile Platformunu oluşturmuştur.

Manifesto